19

Budynek usługowo-mieszkalny na Bielanach

Budynek zaprojektowano jako usługowo-mieszkalny z garażem podziemnym. Parter budynku w całości będzie przeznaczony na usługi z lokalami dostępnymi bezpośrednio z zewnątrz. Na wyższych kondygnacjach zaprojektowano lokale mieszkalne i usługowe.

Budynek będzie miał formę litery L, położonej wzdłuż zbiegu ulic Marymonckiej i Alei Słowiańskiej. W zachodnim skrzydle budynku, położonym wzdłuż ulicy Marymonckiej znajduje się przejście bramowe prowadzące na wewnętrzny dziedziniec - patio. Zaplanowano na nim zieleń urządzoną, ławki, chodniki oraz kałużę. Pod dziedzińcem zlokalizowany też będzie zbiornik retencyjny, magazynujący okresowo nadmiar wód opadowych.

Bryła budynku jest zróżnicowana wysokościowo. Część wyższa sześciokondygnacyjna podkreśla tworzącą się w tym miejscu pierzeję ulicy Marymonckiej. Budynek dołącza się fasadą od strony tej ulicy do istniejącego budynku na sąsiedniej działce

Wzdłuż Alei Słowiańskiej w kierunku ulicy Chlewińskiej, budynek obniża się kaskadowo do wysokości czterech kondygnacji. Wschodni narożnik zaprojektowanej bryły otwiera się w stronę istniejącej zabudowy, elewacją z przestronnymi tarasami z zielenią. Budynek od strony dziedzińca opada kaskadowo w kierunku wewnętrznego patia.

Lokalizacja:
al. Słowiańska, Warszawa
Rok:
2021
Status:
projekt budowlany
Zespół autorski:
Zespół autorski: Eliza Kalata, Szymon Kalata
Zespół projektowy:
Maciej Wróbel